MAVİGÜN ŞAHLANDI
Anasayfa> Haberler> MAVİGÜN ŞAHLANDI
Etkinlik Takvimine Dön

Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği 2017 ŞAH-MAT Satranç Ligi İstanbul Küçükler kategorisi Gaziosmanpaşa Grubu Satranç Turnuvası 11ve 12 Mart tarihlerinde Mavigün Kolejinde gerçekleşti.

          Turnuva  İstiklâl Marşı’nın okunması ve Özel Mavigün Eğitim Kurumları Genel Müdürü  Şahin KARATAŞ’ın açılış konuşması ile başladı.  KARATAŞ  konuşmasında: “Gençliğin bir kısmının internet bağımlısı olduğu günümüzde satranç gibi hem zihinsel, hem sosyal gelişimi sağlayan bir aktiviteyi tercih ettiğiniz için sizleri tebrik ederim. Sizler kendi okullarınızda büyük başarı kazanarak okullarınızı bu alanda en güzel şekilde temsil etmek üzere bu turnuvaya geldiniz. Ancak yarışmalarda önemli olan centilmenliktir. Hepinizi şimdiden yürekten kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.   Daha sonra sporculara Satranç Federasyonu Başhakemi Mehmet ÇETİN tarafından satranç kuralları hakkında teknik  bilgiler verildi. 

          Turnuvaya 7-11 yaş aralığında 70 sporcu ve 12 takım  katıldı. Çok çekişmeli maçların oynandığı turnuvada MAVİGÜN KOLEJİ “MAVİ FİL” takımı İkinci , MAVİGÜN KOLEJİ “MAVİ ATAK takımı  Üçüncü  MAVİGÜN KOLEJİ “MAVİ AT takımı ise Dördüncülük derecesi almıştır. Ayrıca 4. Sınıf öğrencilerimizden  Eralp ÇETİN üçüncü masada oynadığı tüm maçlarını kazanarak masa birincisi olmuştur.

           Ödül töreni ise 12 Mart Pazar günü Mavigün Koleji Konferans Salonunda yapıldı. Törende konuşma yapan Satranç Federasyonu Başhakemi Mehmet ÇETİN ev sahipliğinden dolayı Mavigün Eğitim Kurumları yöneticilerine teşekkür ederek memnuniyetini ifade etti.  Daha sonra dereceye giren takımlara ödülleri protokol tarafından verildi.

          Program turnuvada dereceye giren sporcu,antrenör ve protokolün toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

       Aynı turnuvanın 11-15 yaş kategorisinde geçen hafta gerçekleşen müsabakalarında  Beyoğlu bölge üçüncüsü olan MAVİGÜN KOLEJİ “MAVİ KALE” satranç takımına 23 Nisan 2017 tarihinde Vodafon Arena  da yapılacak İstanbul finallerinde başarılar diliyoruz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
MAVİGÜN’DE YARIŞMA ZAMANI

MAVİGÜN’DE YARIŞMA ZAMANI

Sosyal bilgiler zümresinin düzenlediği 7. Sınıflar arası bilgi yarışmasını 7-C sınıfı kazanarak birinci olmuştur. Sınıfların kıyasıya mücadele ederek ter döktüğü yarışmada birinci olan 7-C sınıfımızı ...
Devamı Oku
BEKLENİLEN FİLM , STAR WARS THE LAST JEDI

BEKLENİLEN FİLM , STAR WARS THE LAST JEDI

İşte beklenilen film , ‘’STAR WARS SON JEDİ ‘’ … 30/12/2017 cumartesi günü, hafta sonu ileri seviye İngilizce Konuşma Kursu öğrencilerimiz ile Vialand ’a gidip aylardır beklediğimiz STAR WARS THE LAS...
Devamı Oku
MAVİGÜN DENİZCİLİK MÜZESİNDE

MAVİGÜN DENİZCİLİK MÜZESİNDE

04.01.2018 tarihinde okulumuzun Sosyal Bilgiler Zümresi öğretmenleri 6. Sınıf öğrencileriyle birlikte denizcilik müzesine gezi düzenledi. Türk denizcilik tarihi hakkında bilgi edinen öğrencilerimiz ta...
Devamı Oku

YUKARI