MAVİGÜN ŞAHLANDI
Anasayfa> Haberler> MAVİGÜN ŞAHLANDI
Etkinlik Takvimine Dön

Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği 2017 ŞAH-MAT Satranç Ligi İstanbul Küçükler kategorisi Gaziosmanpaşa Grubu Satranç Turnuvası 11ve 12 Mart tarihlerinde Mavigün Kolejinde gerçekleşti.

          Turnuva  İstiklâl Marşı’nın okunması ve Özel Mavigün Eğitim Kurumları Genel Müdürü  Şahin KARATAŞ’ın açılış konuşması ile başladı.  KARATAŞ  konuşmasında: “Gençliğin bir kısmının internet bağımlısı olduğu günümüzde satranç gibi hem zihinsel, hem sosyal gelişimi sağlayan bir aktiviteyi tercih ettiğiniz için sizleri tebrik ederim. Sizler kendi okullarınızda büyük başarı kazanarak okullarınızı bu alanda en güzel şekilde temsil etmek üzere bu turnuvaya geldiniz. Ancak yarışmalarda önemli olan centilmenliktir. Hepinizi şimdiden yürekten kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.   Daha sonra sporculara Satranç Federasyonu Başhakemi Mehmet ÇETİN tarafından satranç kuralları hakkında teknik  bilgiler verildi. 

          Turnuvaya 7-11 yaş aralığında 70 sporcu ve 12 takım  katıldı. Çok çekişmeli maçların oynandığı turnuvada MAVİGÜN KOLEJİ “MAVİ FİL” takımı İkinci , MAVİGÜN KOLEJİ “MAVİ ATAK takımı  Üçüncü  MAVİGÜN KOLEJİ “MAVİ AT takımı ise Dördüncülük derecesi almıştır. Ayrıca 4. Sınıf öğrencilerimizden  Eralp ÇETİN üçüncü masada oynadığı tüm maçlarını kazanarak masa birincisi olmuştur.

           Ödül töreni ise 12 Mart Pazar günü Mavigün Koleji Konferans Salonunda yapıldı. Törende konuşma yapan Satranç Federasyonu Başhakemi Mehmet ÇETİN ev sahipliğinden dolayı Mavigün Eğitim Kurumları yöneticilerine teşekkür ederek memnuniyetini ifade etti.  Daha sonra dereceye giren takımlara ödülleri protokol tarafından verildi.

          Program turnuvada dereceye giren sporcu,antrenör ve protokolün toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

       Aynı turnuvanın 11-15 yaş kategorisinde geçen hafta gerçekleşen müsabakalarında  Beyoğlu bölge üçüncüsü olan MAVİGÜN KOLEJİ “MAVİ KALE” satranç takımına 23 Nisan 2017 tarihinde Vodafon Arena  da yapılacak İstanbul finallerinde başarılar diliyoruz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
MEZUNİYET TÖRENİ

MEZUNİYET TÖRENİ

            04 Haziran 2018 tarihinde Mavigün Koleji Kültür Merkezinde Yıl sonu Mezuniyet Törenimizi gerçekleştirdik.              Yıl sonu Mezuniyet Törenimiz Genel Müdürümüz Şahin Karataş’ın açıl...
Devamı Oku
GELECEĞİN PİLOTLARI MAVİGÜN’DE YARIŞTI

GELECEĞİN PİLOTLARI MAVİGÜN’DE YARIŞTI

Fen Bilimleri Zümresinin düzenlediği Kâğıt Uçak Yarışması 24 Mayıs 2018 Perşembe günü heyecanlı gözler önünde okulumuzun bahçesinde gerçekleşti. Yarışmaya katılan öğrencilerin uçaklarının yatayda aldı...
Devamı Oku
SEZONA BOĞAZ TURU İLE VEDA ETTİK

SEZONA BOĞAZ TURU İLE VEDA ETTİK

    Cumartesi günleri okulumuz bünyesince düzenlenen İleri Seviye İngilizce Konuşma kursu öğrencilerimiz ile 19/05/2018 cumartesi günü  kurs kapanışımızı Boğaz Turu ile taçlandırdık.Gezimiz esnasında ...
Devamı Oku

YUKARI