MAVİGÜN DENEYAP TÜRKİYE TEKNOLOJİSİ ATÖLYESİNDE
Anasayfa> Haberler> MAVİGÜN DENEYAP TÜRKİYE TEKNOLOJİSİ ATÖLYESİNDE
Etkinlik Takvimine Dön

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı gibi dört önemli kurum arasında gerçekleştirilen işbirliği ile “Deneyap Türkiye Atölyesi” hayata geçirilmiştir. Geleceğin bilim insanları,araştırmacıları ve girişimcilerinin yetiştirilmesinin hedeflendiği bu atölyelere Mavigün Koleji öğrencilerinden Mehmet Akif Aksoy, Ceylin Aksoy, Egemen Uca ve Zeynep Ela Şahin asil olarak katılmaya hak kazanmıştır.

Deneyap Türkiye’nin temel amacı, ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz görülen Milli Teknoloji hamlesinin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmektir. Deneyap Türkiye bu alanda ilgisi ve yeteneği olan gençleri destekleyecektir.

Mavigün Koleji olarak biz de bu projede asil katılım hakkı kazanan öğrencilerimizi ve onların yetişmesinde emeği olan Fen Bilimleri öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
AKTİF DENEY YARIŞMASINDA İSTANBUL 1.LİĞİ

AKTİF DENEY YARIŞMASINDA İSTANBUL 1.LİĞİ

Öğrencilerimizi bilimsel çalışmalara yönlendirmek, onları geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini ve deneysel çalışmalara ilgilerini artırmak amacıyla 29 Nisan 2023 Cumartesi günü gerçekleşen  ...
Devamı Oku
MAVİGÜNDE LGS’ye HAZIRLANMAK

MAVİGÜNDE LGS’ye HAZIRLANMAK

2023-2024 Eğitim-öğretim yılında 8.sınıfa geçecek olan öğrenci velilerimizi sınav süreci ve Mavigünde yapılacaklar hakkında bilgilendirmek, anne-babalarımızda sınav farkındalığı oluşturmak amacıyla ya...
Devamı Oku
ÇOK AMAÇLI KAPALI SPOR SALONUMUZU AÇIYORUZ

ÇOK AMAÇLI KAPALI SPOR SALONUMUZU AÇIYORUZ

Kapalı Spor Salonumuzu 19 Mayıs'ta açıyoruz...
Devamı Oku

YUKARI