MAVİGÜN KOLEJİNDE SEMİNER GÜNLERİ ''BİLİNÇLİ TEKNOLOJİ KULLANIMI''
Anasayfa> Haberler> MAVİGÜN KOLEJİNDE SEMİNER GÜNLERİ ''BİLİNÇLİ TEKNOLOJİ KULLANIMI''
Etkinlik Takvimine Dön

           14 Ekim Perşembe günü Mavigün Koleji Kültür Merkezinde öğrencilerimize Klinik Psikolog Beyza KARA tarafından “Teknolojinin Bilinçli Kullanılması” konulu bir eğitim semineri verildi.      Seminerde hocamız, ''İçinde bulunduğumuz çağda teknoloji, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumdadır. Teknolojik ürünler günlük hayatta pek çok konuda işimizi kolaylaştırmaktadır. Ancak telefon, tablet, bilgisayar, televizyon gibi teknolojik araçlar sınırsız ve yanlış şekilde kullanıldığında bağımlılık yaratabilmekte ve bu durum pek çok konuda olumsuz sonuçlara yol açmaktadır. Güvenli internet kullanımı için, güvenli internet hizmetini kullanmanız faydalı olacaktır. Bunun için internet sağlayıcınızdan yardım alabilirsiniz. Çocuklarınızın tek başlarına ayrı odalarda interneti kullanmalarına ya da oyun oynamalarına izin vermeyin, bilgisayar mümkünse ortak kullanım alanı olan odada bulunsun ya da tablet telefon kullanacaksa sizin bulunduğunuz ortamda kullansın. Böylece olumsuz bir içerikle karşılaştığında müdahale etme şansınız olacaktır.

            Çocuklarımızda mahremiyet bilinci oluşturun. Onlara tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi internette de tanımadığı kişilerle konuşmaması, iletişim kurmaması gerektiği bilincini verin. Çocuğunuzu siber zorbalık ve istismar gibi tehlikelerden korumak için kendisiyle ilgili özel bilgileri ve fotoğrafları paylaşmamasını, internetten tanıştığı bir yabancıyla gerçek hayatta buluşmamasını, web kamerası kullanarak konuşmamasını öğütleyin. Çocukları en çok etkileyen şeyin, zihinsel ve fiziksel anlamda yaşlarına uygun olmayan içerikler olduğunu unutmayın.'' diyerek seminerimizi tamamladı. 

             Seminerimiz, Okul Müdürümüz Mustafa AGUŞ'un konuğumuza hediye takdimiyle sonlandı.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
ŞAMPİYON MAVİGÜN

ŞAMPİYON MAVİGÜN

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen öğretmenler arası 3×3 okullar arası basketbol turnuvasında öğretmenlerimiz ilçe şampiyonu olmuştur. Kendilerini tebrik ediyoruz.
Devamı Oku
MAVİGÜN’DE İKİ DERECE

MAVİGÜN’DE İKİ DERECE

Gaziosmanpaşa ilçe genelinde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen “Hatırlanmak Güzeldir” konulu şiir ve resim yarışmaları düzenlenmiştir. Şiir yarışmasında 8B bsınıfından öğrencimi...
Devamı Oku
MAVİGÜN’ DE HIZLI OKUMA VE ANLAMA TEKNİKLERİ VELİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

MAVİGÜN’ DE HIZLI OKUMA VE ANLAMA TEKNİKLERİ VELİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Özel Mavigün Ortaokulunda 30 Kasım-07 Aralık- 14 Aralık  2022 tarihlerinde 8.’inci sınıf öğrencilerimize yönelik yapılacak olan eğitim çalışmaları hakkında 8.sınıf Velilerimize bilgilendirme semineri ...
Devamı Oku

YUKARI