MAVİGÜN KOLEJİ'ne ANLAMLI ÖDÜL
Anasayfa> Haberler> MAVİGÜN KOLEJİ'ne ANLAMLI ÖDÜL
Etkinlik Takvimine Dön

            İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sosyal İşler Müdürlüğünün, Şehit Savcı Mehmet KİRAZ anısına düzenlediği  “Vatan Ve Şehitlik” konulu şiir yarışmasında 8B sınıfında okuyan öğrencimiz Talha YALÇINTEPE,  İLÇE ÜÇÜNCÜSÜ olmuştur.

            Vatan sevgisi, en asil, en yüce sevgilerden biridir. Gerektiğinde vatan için savaşmakda vatan sevgisinin bir tezahürüdür. Bizler vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin evlatlarıyız. Bu vatanı ecdadımızdan miras aldığımızın ve gelecek nesle emanet edeceğimizin bilincindeyiz.

            Vatan uğrunda şehadet şerbetini içip bu fani alemden göçenler, Allah katında peygamberlerden sonra en yüksek mertebededirler. Biz onları aramızdan ayrılmakla ölü sanıyoruz. Oysa onlar ölmüş değillerdir. Mahiyetini bilmediğimiz bir hayat yaşamaktadırlar.

            Şehitliğin faziletini anlatan hadis-i şeriflerinde Allah Resulü Sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor: “Cennete girdikten sonra hiçbir kimse dünyaya gelmeyi arzu etmeyecektir. Yalnız şehitler böyle değil. Şehit, gördüğü ikramdan dolayı dünyaya dönme ve on kere şehit olmayı temenni eder. (Tirmizî Cihad,25)

            Bu duygularla kaleme aldığı şiirinden dolayı öğrencimiz Talha YALÇINTEPE’yi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe Öğretmeni Begüm SAĞLAM’ı tebrik eder başarılarının devamın dileriz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
"IEC ASSESSMENT ENGLISH TEST” SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU.

"IEC ASSESSMENT ENGLISH TEST” SERTİFİKALARI SAHİPLERİNİ BULDU.

2019-2020 eğitim yılında IEC ASSESSMENT  ENGLISH sınavlarında yüksek başarı gösteren öğrencilerimizin sertifikaları bu hafta okulumuz kampüsünde düzenlenen törenle verildi. Haziran ayında dünyanın ...
Devamı Oku
ÖĞRENCİMİZ MELEK BOZKURT İLÇE 2.Sİ

ÖĞRENCİMİZ MELEK BOZKURT İLÇE 2.Sİ

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Gaziosmanpaşa Şubesinin işbirliği ile düzenlemiş olduğu “Kızılay” konulu şiir yarışmasında  öğrencimiz Melek Bozkurt İLÇE 2.si  oldu. 04.1...
Devamı Oku
VERİMLİ DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

      Mavigün Koleji Okul Rehberlik Öğretmenimiz Ayşegül Duran tarafından okulumuzda “Verimli Ders Çalışma Teknikleri” konulu seminer verildi. Seminerde; “Verimli Ders Çalışma Nedir?, Okul Başarısı...
Devamı Oku

YUKARI