MAVİGÜN KOLEJİ'ne ANLAMLI ÖDÜL
Anasayfa> Haberler> MAVİGÜN KOLEJİ'ne ANLAMLI ÖDÜL
Etkinlik Takvimine Dön

            İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sosyal İşler Müdürlüğünün, Şehit Savcı Mehmet KİRAZ anısına düzenlediği  “Vatan Ve Şehitlik” konulu şiir yarışmasında 8B sınıfında okuyan öğrencimiz Talha YALÇINTEPE,  İLÇE ÜÇÜNCÜSÜ olmuştur.

            Vatan sevgisi, en asil, en yüce sevgilerden biridir. Gerektiğinde vatan için savaşmakda vatan sevgisinin bir tezahürüdür. Bizler vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin evlatlarıyız. Bu vatanı ecdadımızdan miras aldığımızın ve gelecek nesle emanet edeceğimizin bilincindeyiz.

            Vatan uğrunda şehadet şerbetini içip bu fani alemden göçenler, Allah katında peygamberlerden sonra en yüksek mertebededirler. Biz onları aramızdan ayrılmakla ölü sanıyoruz. Oysa onlar ölmüş değillerdir. Mahiyetini bilmediğimiz bir hayat yaşamaktadırlar.

            Şehitliğin faziletini anlatan hadis-i şeriflerinde Allah Resulü Sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor: “Cennete girdikten sonra hiçbir kimse dünyaya gelmeyi arzu etmeyecektir. Yalnız şehitler böyle değil. Şehit, gördüğü ikramdan dolayı dünyaya dönme ve on kere şehit olmayı temenni eder. (Tirmizî Cihad,25)

            Bu duygularla kaleme aldığı şiirinden dolayı öğrencimiz Talha YALÇINTEPE’yi ve yetişmesinde emeği geçen Türkçe Öğretmeni Begüm SAĞLAM’ı tebrik eder başarılarının devamın dileriz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
Mavigün'de YENİ DÖNEM

Mavigün'de YENİ DÖNEM

Mavigün'de YENİ DÖNEM
Devamı Oku
LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI TERCİH KILAVUZU TIKLAYINIZ
Devamı Oku
MİLLETİN SESİ MEHMET AKİF

MİLLETİN SESİ MEHMET AKİF

İstiklâl Marşı'mızın kabulünün 99. yılında Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnet ile andık. Mavigün Koleji Kültür Merkezi'nde gerceklestirdigimiz program İstiklal Marşı'nın okunmasiyla başladı. İnkı...
Devamı Oku

YUKARI