MAVİGÜN ULUDAĞ ZİRVESİNDE
Anasayfa> Haberler> MAVİGÜN ULUDAĞ ZİRVESİNDE
Etkinlik Takvimine Dön

Mavigün Koleji Ortaokul öğrencilerinin büyük bir heyecanla bekledikleri Bursa – Uludağ gezisi için 29 Şubat Cumartesi günü sabah saat 06:00’da İstanbul’dan iki otobüs ile hareket ettik. Ortaokul Müdür Yardımcısı Müfit EFE sorumluluğunda yapılan otobüs yolculuğunda öğrencilerin kendi aralarında yaptıkları güzel sohbetler ve hoş espriler görülmeye değerdi.

Otobüsümüz Bursa sınırlarına yaklaştığında Gezi Rehberimiz Bursa’nın tarihi, kültürü ve coğrafyası hakkında öğrencilerimize detaylı bilgiler verdi. Sabah saat 09.00’da Cumalıkızık Köyüne ulaştık. Burası Osmanlı erken döneminin sivil mimari örneklerini içeren tarihi dokusu çok iyi korunmuş bir köy idi. Cumalıkızık’ta yöresel ürünleri içeren spesiyal kahvaltımızı yaptık. Öğlene doğru yoğun karlarla kaplı, âdeta bembeyaz gelinliğini giymiş Uludağ’a doğru yola çıktık.

Uludağ’ın zirvesinde öğrencilerimiz bol oksijenli havayı teneffüs etmenin ve özgür ortamda bulunmanın tadını doyasıya çıkardılar. Kimi kızakla kayarak, kimi telesiyeje binerek, kimileri de kayak yaparak gezinin keyfini çıkardılar.

Akşama doğru otobüslerimize binerek Uludağ’dan Bursa şehrimize döndük. Bursa ilimiz Osmanlı Devletimizin ilk başkenti ve tarihi dokusunu koruyan en seçkin illerimizden birisidir. Bursa’da muhteşem mimari yapısı ile bizleri etkileyen Koza Han’dan kısaca bahsetmek istiyoruz.

Yuvarlak kemerle örülü, kabartma süslerle bezeli taç kapısından Koza Han’a  girdiğimizde buram buram tarih kokuyordu. Burada akşam yemeğimizi afiyetle yedik. Oldukça yoğun ve biraz da yorucu geçen gezi programımız güzel anılarımızla Bursa’ya veda ederek İstanbul’a döndük.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
SAĞLIK VE HİJYEN ÖNLEMLERİ İLE YENİ DÖNEM

SAĞLIK VE HİJYEN ÖNLEMLERİ İLE YENİ DÖNEM

Mavigün Koleji Pandemi Tedbirleri PANDEMİ HAKKINDA METNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...
Devamı Oku
Mavigün'de YENİ DÖNEM

Mavigün'de YENİ DÖNEM

Mavigün'de YENİ DÖNEM
Devamı Oku
LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI TERCİH KILAVUZU TIKLAYINIZ
Devamı Oku

YUKARI