MAVİGÜN ULUDAĞ ZİRVESİNDE
Anasayfa> Haberler> MAVİGÜN ULUDAĞ ZİRVESİNDE
Etkinlik Takvimine Dön

Mavigün Koleji Ortaokul öğrencilerinin büyük bir heyecanla bekledikleri Bursa – Uludağ gezisi için 29 Şubat Cumartesi günü sabah saat 06:00’da İstanbul’dan iki otobüs ile hareket ettik. Ortaokul Müdür Yardımcısı Müfit EFE sorumluluğunda yapılan otobüs yolculuğunda öğrencilerin kendi aralarında yaptıkları güzel sohbetler ve hoş espriler görülmeye değerdi.

Otobüsümüz Bursa sınırlarına yaklaştığında Gezi Rehberimiz Bursa’nın tarihi, kültürü ve coğrafyası hakkında öğrencilerimize detaylı bilgiler verdi. Sabah saat 09.00’da Cumalıkızık Köyüne ulaştık. Burası Osmanlı erken döneminin sivil mimari örneklerini içeren tarihi dokusu çok iyi korunmuş bir köy idi. Cumalıkızık’ta yöresel ürünleri içeren spesiyal kahvaltımızı yaptık. Öğlene doğru yoğun karlarla kaplı, âdeta bembeyaz gelinliğini giymiş Uludağ’a doğru yola çıktık.

Uludağ’ın zirvesinde öğrencilerimiz bol oksijenli havayı teneffüs etmenin ve özgür ortamda bulunmanın tadını doyasıya çıkardılar. Kimi kızakla kayarak, kimi telesiyeje binerek, kimileri de kayak yaparak gezinin keyfini çıkardılar.

Akşama doğru otobüslerimize binerek Uludağ’dan Bursa şehrimize döndük. Bursa ilimiz Osmanlı Devletimizin ilk başkenti ve tarihi dokusunu koruyan en seçkin illerimizden birisidir. Bursa’da muhteşem mimari yapısı ile bizleri etkileyen Koza Han’dan kısaca bahsetmek istiyoruz.

Yuvarlak kemerle örülü, kabartma süslerle bezeli taç kapısından Koza Han’a  girdiğimizde buram buram tarih kokuyordu. Burada akşam yemeğimizi afiyetle yedik. Oldukça yoğun ve biraz da yorucu geçen gezi programımız güzel anılarımızla Bursa’ya veda ederek İstanbul’a döndük.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
MİLLETİN SESİ MEHMET AKİF

MİLLETİN SESİ MEHMET AKİF

İstiklâl Marşı'mızın kabulünün 99. yılında Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnet ile andık. Mavigün Koleji Kültür Merkezi'nde gerceklestirdigimiz program İstiklal Marşı'nın okunmasiyla başladı. İnkı...
Devamı Oku
MAVİGÜN KOLEJİ'ne ANLAMLI ÖDÜL

MAVİGÜN KOLEJİ'ne ANLAMLI ÖDÜL

            İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sosyal İşler Müdürlüğünün, Şehit Savcı Mehmet KİRAZ anısına düzenlediği  “Vatan Ve Şehitlik” konulu şiir yarışmasında 8B sınıfında okuyan öğrencimiz Talha ...
Devamı Oku
ÇETİN DENİZ MAVİGÜN'de

ÇETİN DENİZ MAVİGÜN'de

7 Mart 2020 Cumartesi günü Mavigün Koleji Kültür Merkezi'nde 4. ve 8. sınıf "Bursluluk ve Kabul Sınavımıza" öğrencilerini dahil eden değerli velilerimizi harika bir seminerle karşıladık. Yazar, Psi...
Devamı Oku

YUKARI