UZAYDA HAYAT KONULU KISA HİKAYE YARIŞMASINDA TÜRKİYE DERECESİ
Anasayfa> Haberler> UZAYDA HAYAT KONULU KISA HİKAYE YARIŞMASINDA TÜRKİYE DERECESİ
Etkinlik Takvimine Dön

Albayrak Medya ve Bilge Çocuk dergisi tarafından Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığının destekleriyle tüm ortaokullar arasında “Uzayda Hayat” konulu kısa hikaye yarışması düzenlenmiştir. Yarışma ile ortaokul öğrencilerinin uzay hayallerini güçlendirmek ve ülkemizin bu alandaki çalışmalara olan farkındalığı artırmak amaçlanmıştır.

Yürütülen proje ile uzay bilimine meraklı, bu konularda gelecekte çalışmak isteyen, araştırmacı genç çocuklardan toplanacak hikayeler ile bu öğrencilerin hayal güçlerini ve fikirlerini yazıya dökmeleri hedeflenmiştir.

Okulumuz 5. Sınıf öğrencisi Mehmet Demir Dileyen “Uzayın Sırları” adlı hikayesi ile yarışmaya katılmış ve Türkiye genelinde dereceye girerek ödül almaya hak kazanmıştır.

Bilge Çocuk dergisi tarafında Milli Eğitim Bakanlığı himayelerinde 8 Haziran 2024’te Vialand Tema Park’ta gerçekleştirilen ödül törenine Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ile ilk Türk Astronotumuz Alper Gezeravcı katılmıştır. Dereceye giren öğrencimiz Mehmet Demir ödülünü Albayrak Yayın Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak ve Yusuf Tekin’den almıştır.

Küçük yaşta büyük hayalleri ve hedefleri olan Mehmet Demir Dileyen’i tebrik eder, yetişmesinde emeği olan Türkçe Öğretmeni Elif Silan’a teşekkür ederiz.

 

Fotoğraflar

Diğer Haberler
MAVİGÜN’E İL DERECESİ

MAVİGÜN’E İL DERECESİ

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Umut Vakfının birlikte düzenlediği  Bireysel Silahlanmaya Karşı “Hayır” konulu resim yarışmasında öğrencimiz Zeynep ÜSTÜNGÜL İl derecesi almıştır. Öğrencimizi ve ...
Devamı Oku
MAVİGÜN'E TÜRKİYE DERECESİ

MAVİGÜN'E TÜRKİYE DERECESİ

Alanında uzman öğretmenler, akademisyen, ölçme değerlendirme uzmanları tarafından oluşan FENBURGER ekibi tarafından hazırlanan sorular, öğrencilerin gerçek yaşam problemleri karşısındaki çözüm odaklı ...
Devamı Oku
MAVİGÜN’DE MEZUNİYET COŞKUSU

MAVİGÜN’DE MEZUNİYET COŞKUSU

     29 Mayıs 2024 tarihinde Mavigün Kültür Merkezinde büyük bir coşkuyla 8.Sınıf öğrencilerimizin mezuniyet törenini gerçekleştirdik. Tören, Genel Müdürümüz Şahin Karataş Hocamızın öğrencilerimize hi...
Devamı Oku

YUKARI