Akıl Oyunları Kulübü
Anasayfa> Okulda Yaşam> Kulüpler> Akıl Oyunları Kulübü
Etkinlik Takvimine Dön

Akıl oyunları ; bilgi gerektirmeyenmantık , matematiksel ve hızlı düşünme , yaratıcılık ,ipuçlarından yararlanabilmegibi becerileri kullanarakçözülebilen sorulara verilen genel isimdir . Akıl oyunları kulübünün genel hedefi ; öğrencilerimizin düşünme, akıl yürütme, sorun çözme becerilerini geliştirmek ve zihinsel, sosyal ve bilişsel gelişimlerini desteklemektir. Akıl oyunlarında  öğrencilerebulmaca çözdürüp, zekâ oyunları oynatarak, onların bütünsel ve parçalayıcı düşünmesini, problem çözme yeteneklerinin artırılmasını ve farklı düşünebilmesini sağlatmada yardımcı olmalıyız.
Tarihteki matematikçilerin hayatları ve matematiğe olan katkıları hakkında bilgi topluyor ve arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Zekâ Oyunları oynuyoruz. Matematiğin sanatla, doğayla ve bilimle ilişkisini anlamaya çalışıyoruz Matematik konusunda eğitsel çalışmalar yapıyoruz.  Her sene 3 martta pi günü etkinlikleri düzenliyoruz.

Fotoğraflar

Diğer Haberler
Sanatsal Obje Tasarım Kulübü

Sanatsal Obje Tasarım Kulübü

SANATSAL OBJE TASARIM KULÜBÜ
Devamı Oku
Basketbol Kulübü

Basketbol Kulübü

Basketbol kulübümüz, ikinci sınıf öğrencilerimizden başlayarak üst sınıflara doğru kademe kademe her yaş grubunun katılımıyla oluşmuştur. Basketbolun takım olma yanında bireysel olarak da vücudun geli...
Devamı Oku
Satranç Kulübü

Satranç Kulübü

Uluslararası üne sahip bir oyunu kim iyi öğrenmek istemez ki… İşte size fırsat. Satranç çalışmalarımız iki farklı şekilde yapılmaktadır.
Devamı Oku

YUKARI